Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Zastosowanie styropianu w budownictwie
Styropian jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Z uwagi na liczne zalety znajduje zastosowanie podczas budowy i remontu budynków. Pozwala na poprawienie izolacji termicznej i akustycznej obiektów, sprawdza się w ocieplaniu ścian i dachów. Jest ponadto lekki, łatwy w transporcie i obróbce, jego ceny nie są wysokie. Poznaj jego najczęstsze sposoby zastosowania!
Styropian – doskonały materiał izolacyjny
Styropian jest wykorzystywany głównie w termoizolacji ścian, podłóg oraz dachów – głównie do ocieplania ścian zewnętrznych i wewnętrznych, fundamentowych oraz podłogi na gruncie. Doskonale sprawdza się w izolacji stropu nad piwnicą i nieogrzewanym garażem. Montuje się go m.in. pomiędzy krokwiami w dachach, dzięki czemu poddasze może być użytkowane do celów mieszkaniowych.
Przeczytaj również: Izolowanie stropów - przegląd metod
W przypadku ścian, styropian stosowany jest zewnętrznej stronie, rzadziej od wewnątrz. Specjaliści firmy F.H.P.U. Głuchów wskazują, iż dzięki temu możliwe jest znaczne zmniejszenie strat ciepła w budynku. To również popularne rozwiązanie w przypadku stworzenia izolacji obwodowej. Sprawdza się zatem tam, gdzie trzeba zapewnić ochronę elementów budynku stykających się z gruntem. Często wykorzystywany jest do wykonania izolacji podłogi na gruncie. Zapewnia on odpowiednie właściwości termiczne i długotrwałe użytkowanie.
Przeczytaj również: Jaki materiał izolacyjny ma najwyższą izolacyjność cieplną?
Pełni swoją rolę jako materiał do izolacji akustycznej. Pomaga wygłuszyć ściany i wyeliminować uciążliwe hałasy dobiegające z zewnątrz. Wymaga to poddania go specjalnej obróbce mechanicznej. Wówczas zmienia on swoje właściwości, by doskonale pochłaniać dźwięki.
Inne zastosowanie styropianu
Styropian jest wykorzystywany również na inne sposoby. Produkuje się z niego m.in. płyty warstwowe styropianowe. Są to elementy, których rdzeniem jest rdzeń styropianowy. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością, doskonałymi parametrami izolacyjnymi i niewielkim ciężarem. Łatwo się z nich konstruuje ściany i dachy, są wykorzystywane tam, gdzie nie występują ścisłe normy i wymagania w zakresie odporności na ogień oraz właściwości termoizolacyjnych.
Płyty te są zatem stosowane do wznoszenia takich obiektów jak chłodnie i mroźnie, magazyny, budynki produkcyjne i handlowe. Z tego materiału budowlanego chętnie korzystają zakłady przemysłu spożywczego oraz przetwórstwa mięsnego. Powstają z nich salony samochodowe oraz obiekty im towarzyszące, obiekty biurowe i socjalne, pawilony handlowo – usługowe. Doskonale sprawdzają się w wykonywaniu dachów i pokryć dachowych o różnych wielkościach i kształtach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana